W Akademii Operatora chcemy, aby nasze szkolenia prezentowały najwyższą jakość, dlatego nie ustajemy w działaniach, by w jak najszerszym zakresie wykorzystywać nowe technologie.
Wdrażając je korzystamy z wiedzy pracowników naukowych oraz specjalistów z takich dziedzin, jak mechanika, robotyka, elektrotechnika, spawanie. Mamy przyjemność współpracować z uczelniami wyższymi, w tym: Politechniką Wrocławską, Politechniką Opolską oraz Wyższą Szkołą Bankową.
Projekty, jakie zrealizowaliśmy, to miedzy innymi autorski program wirtualnej rzeczywistości (VR), w ramach którego nagrywaliśmy filmy, które odpowiednio zmontowane, stanowią pomoc dydaktyczną w szkoleniach prawa jazdy.
Z perspektywy kierowcy pokazujemy problematyczne skrzyżowania w strefie egzaminacyjnej we Wrocławiu (blisko 100 manewrów!) i miejsca, w których prowadzone są egzaminy państwowe i nie tylko.
W ramach wykładów dla operatorów, korzystamy z modeli maszyn 3D, które można „składać” i „rozkładać” na części. W naszej ocenie, szczegółowe poznanie urządzeń w znacznym stopniu wpływa na bezpieczeństwo pracy. Znając mechaniczne ograniczenia i możliwości maszyny, znacznie trudniej o spowodowanie przeciążeń i awarii.
Wielkim wyzwaniem jest dla nas rozwijanie Akademii dla Przemysłu, a w szczególności szkoleń z zakresu robotyki. Roboty dają praktycznie nieograniczone możliwości i uważamy, że w przyszłości będą powszechnie stosowane na prawie wszystkich liniach produkcyjnych. Nasze działania w tym zakresie są często pionierskie na polskim rynku, wobec czego staramy się na bieżąco śledzić technologie stosowane również poza granicami naszego kraju.
Nasze doświadczenie z Akademii dla Przemysłu, przenosimy również do działu Akademii Operatora. Wewnętrzna wymiana doświadczeń i pogłębianie wiedzy przez naszych wykładowców, przyczyniły się również do wdrożenia elementów szkoleń z zakresów automatyki, pneumatyki i hydrauliki, co umożliwiło prezentowanie funkcjonalności maszyn i urządzeń na kursach w Akademii Operatora.
Uczestniczyliśmy również w pracach B+R realizowanych w ramach kilku projektów prowadzonych przez Jednostki Naukowe i Wyższe Uczelnie. Rezultaty naszej pracy są wykorzystywane w procesach biznesowych i przemysłowych. Ponadto, w 2023 roku oddaliśmy do użytku nowe pomieszczenia szkoleniowe, przystosowane do szkoleń specjalistów pracujących w działach związanych z automatyzacją. Do dyspozycji naszych Klientów oddajemy nowe symulatory szkoleniowe, wykonywane według naszego autorskiego pomysłu.